Jak podłączyć wideorejestrator do instalacji samochodowej? Instrukcja krok po kroku

| 0 Komentarzy
Wideorejestratory samochodowe to bardzo przydatne urządzenia nagrywające pozwalające zadbać o Twoje bezpieczeństwo.

Jak podłączyć wideorejestrator na stałe w samochodzie?

Dowiedz się jak zamontować wideorejestrator, a także jaka kamera samochodowa będzie dla Ciebie odpowiednia. Przykładowo kamera samochodowa Xiaomi zachęca funkcją rejestrowania dźwięku i automatycznego nagrywania przy nagłym wypadku. Dobierz najlepsze kamery samochodowe. Ranking na pewno ułatwi Ci podjęcie decyzji. Jednak jak podłączyć kamerę na stałe? Poznaj dwa rodzaje instalacji kamer: na desce rozdzielczej i na szybie.

Polecane wideorejestratory

Często uchwyt nie jest połączony z kamerką, wtedy musisz poświęcić chwilę na ich złączenie, wsadzając rejestrator w widełki. Następnie wsuń podstawkę urządzenia za pomocą elastycznych elementów do otworów wentylacyjnych. Gumową przyssawkę podgrzej suszarką, a następnie przyłóż szybko do szyby. Po ostygnięciu materiał się skurczy, a tworzywo się zassie. W przypadku uchwytu na klej musisz jedynie ściągnąć warstwę ochronną przed aplikacją.

Niezbędne elementy potrzebne do montażu wideorejestratora

Wideorejestrator MIO jest uniwersalny i w zależności od modelu możesz zdecydować się na urządzenie z załączoną przyssawką lub niezależne, do którego trzeba dokupić uchwyt. Dla odmiany wideorejestratory Garmin zazwyczaj mają wbudowany uchwyt przyssawkowy. Niezbędnymi elementami potrzebnymi do montażu wideorejestratora będą: kamerka, przewód, zasilacz, uchwyt, karta pamięci. Wiele z tych przedmiotów zazwyczaj znajduje się w zestawie z kamerą.

Gdzie zamontować wideorejestrator?

Na pewno zastanawiasz się, gdzie zamontować wideorejestrator i które miejsce w samochodzie będzie do tego najlepiej dostosowane. Uważa się, że instalacja kamery tuż obok lusterka wstecznego jest najlepszym wyborem. To gwarantuje doskonałą widoczność, której nie blokują żadne elementy znajdujące się w wyposażeniu pojazdu. Ogromnym plusem jest także to, że urządzenie jest w bardzo łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu, dosłownie na wyciągnięcie ręki, a dodatkowo nie zasłania widoczności.

Idealnym przykładem małego urządzenia, niezwracającego na siebie uwagi, jest kamera samochodowa Blaupunkt wtapiająca się w otoczenie dzięki swoim małym rozmiarom. Tego rodzaju sprzęt jest przydatny i funkcjonalny. Nie służy jedynie do zapewnienia Ci bezpieczeństwa przez nagrywanie odpowiednich momentów podczas jazdy samochodem, ale pozwala też na odtworzenie trasy lub rejestrację podczas postoju.

Podłączenie i zasilanie kamery samochodowej

Nawet najlepsza kamera samochodowa wymaga odpowiedniego podłączenia do zasilania. Standardowym rozwiązaniem jest instalacja do gniazda zapalniczki samochodowej. Wepnij przewód kamerki do wiązki przewodów samochodowych poprzez szybkozłączki. Do wtyczki zapalniczki przylutuj przewód. Zajmie to dosłownie kilka minut. W przypadku urządzeń bezprzewodowych nie musisz zajmować się montażem kabli. Wystarczy, że naładujesz baterię kamerki przed jej użyciem.

Kamerka samochodowa może funkcjonować także za pomocą adaptera czy nawet power banka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chcesz nagrywać także w trakcie postoju. Adapter podłącz do akumulatora, dzięki czemu będzie on zasilany nawet wtedy, gdy silnik jest wyłączony. Żółty przewód w skrzyni z bezpiecznikami skieruj do bezpiecznika, który gwarantuje dostawę prądu po wyłączeniu zapłonu, a czerwony do bezpiecznika, który uaktywnia się w trakcie jazdy.

Czego unikać? Najczęstsze błędy instalacji wideorejestratora

Rejestrator samochodowy musi mieć zapewnioną odpowiednią widoczność, by skutecznie nagrywać. Obiektyw musi być czysty oraz odsłonięty. Przed kamerą nie mogą znajdować się żadne przedmioty. Najczęstszym błędem przy montażu tych urządzeń jest po prostu ich złe umiejscowienie. Wideorejestrator Xblitz idealnie nadaje się na zamontowanie na przedniej szybie, zwłaszcza dlatego, że jest bardzo małych rozmiarów. Do tego jest naprawdę dobry i tani jak na jakość, którą zapewnia.

Drugim częstym błędem jest złe montowanie sprzętu w desce rozdzielczej. Niektóre modele kamerek samochodowych pozwalają na tego typu instalację, na przykład wideorejestrator Navitel. Pamiętaj jednak, że musisz zapewnić urządzeniu odpowiednią widoczność. Wiele osób zapomina o tym, że obiektyw nagrywa także kawałek wyposażenia naszego samochodu. Ustaw kamerkę tak, by nagrywała drogę, nie wnętrze Twojego samochodu.

Czy kamera samochodowa może rozładować akumulator?

Wideorejestrator samochodowy może rozładować akumulator, jednak istnieje kilka sposobów, by tego łatwo uniknąć. Kamera samochodowa przód-tył, która nagrywa zarówno przednią, jak i tylną część samochodu będzie pobierała zdecydowanie więcej mocy niż kamerka tylna, rejestrująca tylko jedną jego partię. Kolejny przykład to wideorejestrator z GPS, który cały czas odbiera sygnał czy też odtwarza przebytą przez nas trasę na mapie. Na opakowaniu instrukcji urządzeń podana jest wartość poboru prądu.

Kiedy wiesz, jaką moc posiada Twoje urządzenie, możesz określić, na jaki czas możesz je zostawić podpięte do akumulatora. Wyżej opisywaliśmy metodę podpięcia kabli do skrzynki z bezpiecznikami, co zapewnia rozdzielenie pracy na czas, kiedy auto jest włączone i wyłączone. Kamery samochodowe podłączysz też do power banka, co jest drugim sposobem. Odpowiednia pojemność przenośnej baterii zapewni pracę kamery na całą noc.

5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.